Готвачки натпревар „Мажи vs. жени” во МКЦ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Готвачки натпревар „Мажи vs. жени” во МКЦ

Своите вештини ќе ги докажуваат Мирко Попов (ПМГ Рекордингс), диџеј Гоце (САФ), писателката Румена Бужаровска и уметницата Јана Јакимовска.

Како најава за претстојното, седмо издание на музичкиот фестивал „Здраво млади”, во организација на МКЦ ќе се одржи готвачки натпревар “Мажи vs. жени”.
Настанот е закажан за 4 јуни (недела), на платото пред МКЦ, со почеток од 13 часот, и е замислен како супер дружење и одлична музика. Публиката ќе дегустира и гласа за најдобриот, а настанот ќе го води актерот Оливер Митковски.

 

Би те интересирало и

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на ...

Фотографија на денот: Фестивал на светлината во Франкфурт

Фестивалот на светлината, кој е во тек деновиве, бројни згради во Франкфурт и Офенбах ги ...