Го нападнал таткото на девојката што побегнала со него – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Го нападнал таткото на девојката што побегнала со него

Ноќеска во 00.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Д.Ш. (42) од Куманово пријавил дека на 13 март околу 20 часот во населба Шуто Оризари, тој и неговото семејство биле физички нападнати од Б.Џ. (22) од Скопје и уште неколку непознати лица.

Според пријавата во полицијата Д.Ш. претходно договорил средба со Б.Џ., со кого претходно побегнала неговата ќерка Е.Ш. (19). Кога стигнал со неговото возило голф 3, со кумановски регистарски ознаки, заедно со неговата сопруга З.Ш. (39), неговиот брат Ш.Ш. (40) и неговиот 17-годишен син, го забележале Б.Џ. со повеќе непознати лица. Тој веднаш почнал да го удира Д.Ш. со дрво и му нанел телесни повреди во пределот на главата и телото.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Преземено од: МКД.мк

Би те интересирало и

Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

Возач на цистерна полна со гас починал од срцев удар додека возел по што цистерната ...

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...