Го славел купувањето на новиот автомобил па загинал – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Го славел купувањето на новиот автомобил па загинал

srbija-policija

Триесетгодишниот Зоран В.  загинал, а неговата деветнаесетгодишна девојка се здобила со тешки телесни повреди, кога автомобилотот БМВ излетал од патот кај Угриновци, Србија – пренесуваат тамошните медииуми.

Несреќата се случила кога Зоран и девојката се враќале од кафеана каде го прославувале купувањето на новиот автомобил. Според претпоставките, причина за несреќата е неприлагодената брзина, а обдукцијата треба да покаже дали возачот бил под дејство на алкохол.

Двајцата пријатели кои со Зоран го прославувале купувањето на автомобилот во моментот на несреќата се возела за загинатиот и неговата девојка. Тие биле во „ауди“ кое исто така било во сопственоста на покојниот. Возачот и совозачот од „аудито“ биле под дејство на алкохол.

Несреќата се случила утрово околу 3 часот кај Добановачката клучка. Сообраќајката се случила кога автомобилот поради неприлагодена брзина излетал од патот.

Инаку, повредената девојка е префрлена во Клиничкиот центар во Земун, а по увидот на полицијата сообраќајот на таа делница е нормализиран.

Би те интересирало и

Романската полиција истражува „сомнителна“ смрт на локален новинар

Романската полиција соопшти дека истражува „сомнителна“ смрт на познат новинар, кој бил пронајден мртов во ...

Во Грција конфискувана голема колична штетна храна увезена од Турција

Властите во Грција во последните денови конфискувале повеќе од 400 тони штетна храна која во ...