Грабеж како од филмови во Скопје – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Грабеж како од филмови во Скопје

Непознато лице вчера извршило оружен грабеж во експозитура на Стопанска банка во Аеродром, на улица „1613“.

– Околу 11:30 часот е пријавено дека од страна на непознато лице со огнено оружје извршено е разбојништво, при што е одземена одредена сума на пари, изјави портпаролот на МВР Лиза Бендевска.

Засега не се соопштува колкава сума пари е украдена. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.

 

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...