Грабеж на бензинска пумпа: Го врзале вработениот со пластични стеги, па ги зеле парите од касата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Грабеж на бензинска пумпа: Го врзале вработениот со пластични стеги, па ги зеле парите од касата

Рано утрово околу 02.40 часот во охридското село Мешеишта двајца непознати маскирани сторители извршиле разбојништво на бензинска пумпа – соопшти денеска МВР.

Сторителите со пиштол се заканиле на вработениот и од касата одзеле  3. 000 денари.  После тоа со пластични стеги го врзале вработениот, му го одзеле мобилниот телефон и избегале во непознат правец.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...