Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје.

Фотографиите се објавуваат по претходно одобрение од Јавен обвинител, бидејќи тројцата се важни за постапката.

За таа цел МВР ги повикува сите граѓани кои имаат било какви сознанија за лицата, за тоа веднаш да известат во најблиската полициска станица, да пријават на  телефонскиот број 192, да ја употребат апликацијата „Пријави сомнително лице“  на официјалниот сајт на МВР  или да пријават во  Јавно обвинителство.

Би те интересирало и

Три села беа отсечени поради огромно свлечиште викендов крај Крива Паланка

Околу 3000 жители од трите села Станци, Дренак и Дурачка река викендов беа отсечени од ...

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...