Граѓаните на Охрид се вознемирени од земјотресите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Граѓаните на Охрид се вознемирени од земјотресите

Од здружението Охрид СОС изразуваат загриженост поради серијата земјотреси кои веќе станаа секојдневие во овој град.

Од таму ги повикуваат институциите да излезат на терен и да ги направат сите потребни анализи кои ќе дадат одговор на прашањето што ги предизвикува земјотресите. Од здружението апелираат и да се направи проверка дали се оштетени и некои од спомениците на културата во Охрид.

Преземено од: МКД.мк

Би те интересирало и

Судењето за „Таргет-Тврдина“ одложено за 27 март, со нов судија

За 27 март е одложено судењето за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува за незаконското прислушување ...

Шестмина повредени во сообраќајни незгоди вчера во Скопје

Шест лица се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно осум сообраќајни незгоди регистрирани ...