Групна тепачка во Пробиштип

makedonska-policija-1334325624-149508_2014822112421

Вчера во 2:30 часот во Пробиштип на градскиот пазар, каде се одржувала манифестацијата „Леговец ленд Винтерленд 2017“, дошло до нарушување на јавниот ред и мир на тој начин што по вербална расправија дошло до тепачка помеѓу лицата Н.М. (27) и М.П. (24) од една страна и В.З. (39), Е.З. (31) и Д.П. (33), од друга страна, инаку сите од Пробиштип.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Додади коментар

Би те интересирало и

policiska_lenta

Единаесет сообраќајки вчера во Скопје, повредени шест лица

Единаесет сообраќајни несреќи се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје.Според евиденцијата на СВР ...

Доктор Идризово

ВИДЕО: За 10 дена тројца починати во Идризово – Институтот за судска медицина без извештај

Овој човек му донесе храна и ќебе на својот роднина во Казнено-поправниот дом „Идризово“. Тој ...

Close