Грција очекува нови 100.000 бегалци – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Грција очекува нови 100.000 бегалци

najgolemiot-strav-na-balkanot-tocka-2016-05-700x451

Комесарот на Европска унија за миграција,Димитрис Аврамопулос предупреди дека во Грција до крајот на месецот можат да пристигнат уше 100.000 мигранти. За време на посетата на Атина, тој посочи дека е потребно да се сменат правилата за азил за да се намали тензијата.

Би те интересирало и

Романската полиција истражува „сомнителна“ смрт на локален новинар

Романската полиција соопшти дека истражува „сомнителна“ смрт на познат новинар, кој бил пронајден мртов во ...

Во Грција конфискувана голема колична штетна храна увезена од Турција

Властите во Грција во последните денови конфискувале повеќе од 400 тони штетна храна која во ...