Гугл го персонализираше пребарувачот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Гугл го персонализираше пребарувачот

Гугл започна да им доставува на корисниците нова опција за својот популарен пребарувач, посебен таб „Персонал“, кој наместо да го пребарува целиот веб, пребарува само Гугл Акаунт.

Ова значи дека со помош на оваа опција ќе можат да се пребаруваат сопствените колекции на фотографии, документи, па дури и контакти.

Оваа интересна опција засега не е достапна на самиот старт.

За да се стигне до неа, потребно е да се изврши пребарување и потоа да се кликне на опцијата „Повеќе“, во зависност од јазичната поставка и таму да се пронајде опцијата „Персонал“.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...