Далас: Пукотници во хотел, еден уапсен, еден повреден – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Далас: Пукотници во хотел, еден уапсен, еден повреден

Полицијата во американскиот град Далас сопшти дека едно лице е притворено по вооружениот инцидент кој се случил во еден хотел, а дека едно лице е полесно повредено.

Гостите во хотелот „Вајндам Далас свитс“ претходно биле евакуирани откако полицијата дошла била повикана да дојде на местото каде се случил инцидентот во 14:30 часот по локално време.

Според локален медиуми еден маж чудно се однесувал пред хотелската соба, а потоа се слушнале истрели од огнено оружје.

Полицијата не соопшти други детали поврзани со инцидентот.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат како ди- џеј Авичи, не покажале ...

Марио Абдо Бенитес е новиот претседател на Парагвај

Конзервативецот Марио Абдо Бенитес победи на претседателските избори во Парагвај со 46 отсто од гласовите, ...