Дали предиграта е исто важна како сексот? – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Дали предиграта е исто важна како сексот?

Фактот дека утринскиот брз секс е одличен не е спорен, али сепак треба малку повеќе време да се обрне на предиграта.

Сексологот Sari Loker тврди дека поголемиот број од луѓето мислат и веруваат дека самиот сексуален чин е главниот настан, но оние искусните знаат дека предјадењето (предиграта) често знае да биде и побитно од главното јадење.

Истражувањата викаат дека и на мажите и на жените им треба од прилика 18 минути предигра за да доживеат потполно задоволство во спалната.

„Бакнежот, нежниот допир и оралниот секс понекогаш можат да бидат многу појаки, пожешки и повозбудливи од самиот сексуален чин. Клучот на секоја предигра е добро да размислите за тоа што вас ве пали и што ја пали вашата сакана, а овие желби и фантазии многу лесно може да се дознаат со добра комуникација помеѓу партнерите”, вели сексологот Локер.

Би те интересирало и

Бидете подобар партнер во новата година

За една врска да биде успешна, потребно е многу повеќе од љубов, па клучна улога ...

Што открива вашиот датум на венчање?

Нумерологијата тврди дека датумот на свадбата зборува многу за самиот брак и ја одредува неговата ...