ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Младата Ања води тешка битка за своето срце, потребна е наша помош! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Младата Ања води тешка битка за своето срце, потребна е наша помош!

Семејството на оваа девојка испрати апел за помош бидејќи не се во можност да ги подмират сите трошоци.

Ања Минова е хоспитализирана пред неколку недели и по извршен зафат на срцето е префрлена на хемофилтрација во клиниката на Жан Митрев.

Со цел да ја вратиме минимум нормалната функција на срцето за да го спасиме животот на Ања, за сега ургентно се потребни 15.000€.

Семејството на оваа девојка испрати апел за помош бидејќи не се во можност да ги подмират сите трошоци.

Ајде да бидеме хумани, заедно сме посилни!

Хуманитарна сметка во Комерцијална Банка:
300081000002132

Број за донација од 100 денари на мрежата на Телеком:
143 131

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...