Две лица се повредени во сообраќајна незгода кај Куманово – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Две лица се повредени во сообраќајна незгода кај Куманово

Две лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна незгода, која вчера попладне се случила на спортскиот аеродром „Аџитепе“ крај Куманово.

Полицијата соопшти дека до незгодата дошло при судир на мотор „сузуки“ со гостиварски ознаки управуван од триесет и тригодишниот, Б.Т. од Скопје и „јамаха“ со скопски таблички управуван од деветнаесетгодишниот скопјанец М.Н.

Во незгодата Б.Т. се здобил со тешки повреди, додека М.Н. е полесно повреден – соопшти МВР.

На двете лица им е укажана лекарска помош во кумановската болница.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...