Делегати направиле стампедо за да се сликаат со Путин (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Делегати направиле стампедо за да се сликаат со Путин (видео)

На собранието на Меѓупаралелната унија во Санкт Петербург пратениците речиси направиле стампедо во обид да му се приближат на претседателот Владимир Путин за да се фотографираат со него.

На снимката објавена на интернет се гледа како делегати од различни држави се туркаат во обид да стигнат до Путин, а некои дури се качуваат на столови.

Како што пренесуваат руските медиуми, пратениците повеќе од десет минути не му дозволувале на Путин да помине, па морало да интервенира и обезбедувањето.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...