Делови од Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Студеничани утре без струја – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Делови од Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Студеничани утре без струја

Без струја утре ќе бидат дел од корисниците од општините Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Студеничани – информираат од РЦУК Скопје.

Во периодот од девет до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците од бул. „Илинден“ кај ресторанот „Имес“ во општина Карпош, од 8:30 до 10:00 часот дел од корисниците од ул. Црвена Вода во општина Центар, од 12:30 до 15:00 часот, корисниците од ул.„Крсто Раковски“, ул. „Лука Геров“, ул. „Црногорска“ од бр.2 до бр.18, а во периодот од 10:00 до 14:30 часот, корисниците од ул. „Андон Кацкаров“ и дел од ул „Моцартова“ во општина Ѓорче Петров.

Од РЦУК Скопје информираат дека од девет до 12:00 часот, корисниците од село Батинци во општина Студеничани.

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...