Делчево-Една жртва во тешка сообраќајна несреќа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Делчево-Една жртва во тешка сообраќајна несреќа

Во сообраќајна несреќа што се случи утрово на регионалниот пат кон Делчево загина едно лице.Несреќата се случила кога возило со странски привремени таблички удрило во мотокултиватор.

Од силината на ударот возачот на мотокултиваторот излетал и удрил во колата здобивајќи се со тешки телесни повреди,на кои им подлегнал на патот кон болница.И возачот на колата и возачот на мотокултиваторот се од Делчево, информираат од Полицијата.

На лице место на несреќата беа излезени екипи од МВР и од ОЈО.Сообраќајот додека траеше увидот беше блокиран ,но возилата се пренасочуваа по друг алтернативен пат.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...