Делчево по втор пат се приклучи на „Шарената револуција“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Делчево по втор пат се приклучи на „Шарената револуција“

Фото: Архива 04.05.2016
Фото: Архива 04.05.2016

На вториот ден од протестите во Делчево, поддржувачите на #Протестирам побараа затвор за криминалците и дадоа поддршка на СЈО. Преку транспаренти покажаа дека се дел од „Шарената револуција“ и побараа подобар живот.

Протестот се одвиваше низ улиците во центарот на градот, а протестирачите најавија дека доколку не се прифатат барањата, Делчево ќе продолжи со протестите и со Шарената револуција.

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...