Демант од ЈСП Скопје за запалениот автобус – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Демант од ЈСП Скопје за запалениот автобус

По информацијата која ја објави А1.он, дека се запалил автобус на ЈСП во селото Миладиновци, ЈСП испрати демант.

Во демантот на ЈСП се вели дека станува збор за возилото со гаражен број 1052 на линијата 66, кој за момент загубил воздух. Возачот на автобусот, по консултации со сервисните служби на ЈСП Скопје, го рестартирал возилото и продолжил да вози безбедно.

Би те интересирало и

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово-Велес

На патниот правец Катланово – Велес кај манастирите одронот е исчистен, сообраќајот е нормализиран и ...

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...