Денеска и до 20 степени, викендов врнежи и пад на температурите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Денеска и до 20 степени, викендов врнежи и пад на температурите

Времето во текотна денот ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб јужен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени.

Во Куманово и околината во текот на денот ќе имаме сончево до умерено облачно време. Ќе дува слаб ветер од источен, односно североисточен правец, а максималната дневна температура ќе изнесува 14 степени целзиусови.

И утре ќе се задржи стабилно и топло време со услови за слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на ноќта кон сабота и во сабота преку нашето подрачје ќе помине влажен бран. кој ќе услови зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во западните и северните делови. Дневната температура значително ќе опадне во споредба со денешната, особено во недела, кога ќе биде во интервал од 6 до 11 степени.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...