Денес временска прогноза – ветровито и постудено – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Денес временска прогноза – ветровито и постудено

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринските температури на места ќе бидат негативни, а потоа под влијание на топла воздушна маса ќе бидат во покачување, а исто така и дневните.

Утринските температури ќе се движат од -3 до 3 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 1 до 11 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура од 1 до 8 степени.

Би те интересирало и

Греењето на дрва најисплатливо, на струја еколошки најприфатливо

Греењето со огревни дрва се уште е економски најисплатливо во Македонија, а греењето со електрична ...

Нивото на Вардар кај Јегуновце четири пати пониско

Четири пати пониско од просекот за јануари е нивото на реката Вардар кај Јегуновце, покажува ...