Ден на жалост во Делчево по трагедијата во која загина цело семејство – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ден на жалост во Делчево по трагедијата во која загина цело семејство

Општина Делчево го прогласи 11 -ти октомври за ден на жалост по трагедијата во која вчера загина тричлено семејство, пренесува Фокус.

Според полицијата, автомобилот на загинатите директно се судрил со камион натоварен со дрва.

„Во несреќата на лице место загинале триесет и двегодишниот ДД кој го управувал возилото, неговата пет години помлада сопруга и нивниот двегодишен син. Несреќата била пријавена во 15:40 часот, а се случила на магистралниот пат Кочани-Делчево кај месноста Лештаро“, информираше вчера портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...