Десетина повредени при автобуска несреќа во Бугарија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Десетина повредени при автобуска несреќа во Бугарија

Околу 10 лица се повредени вчера, кога автобус се преврти на автопатот „Тракија“ во реонот на бугарскиот град Јамбол.

Според бугарската полиција, сите повредени патници се пренесени во болници во Јамбол и Бургас и се вон животна опасност

Како што јави БТА, инцидентот се случил кога автомобил му го пресекол патот на автобусот, по што возачот изгубил контола врз возилото и тоа се првртило крај автопатот.

Автобусот, во кој имало 30 патници, се движел од Софија кон црноморското одморалиште Сончев Брег.

Би те интересирало и

Тачи: Спогодбата за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е можна годинава

Спогодбата за сеопфатна нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е можно да се постигне ...

Анкета: Мнозинството Срби се против членсто на земјата во НАТО

Мнозинството српски граѓани, односно 84 проценти, не поддржуваат членство на Србија во НАТО, две третини, ...