Десет сообраќајки во Скопје, две лица потешко повредени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Десет сообраќајки во Скопје, две лица потешко повредени

Десет сообраќајни несреќи се случиле изминатото деноноќие во Скопје, а во две од нив две лица биле потешко повредени. Во други две сообраќајки полесно биле повредени две лица, а во останатите шест е причинета само материјална штета.

-Во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Од сообраќај биле исклучени четири лица кои го управувале возилото под дејство на алкохол, осум лица го управувале возилото пред да се стекнат со право на управување на моторно возило и осум лица го управувале возилото со истечена важност на сообраќајната дозвола. Санкционирани биле и четворица возачи кои поминале на крстосница на црвено светло. Затекнати биле 58 непрописно паркирани возила – соопшти МВР.

Со помош на специјалното возило пајак, отстранети биле 70 возила.

Би те интересирало и

Министерството за труд поднесува кривични пријави против свои вработени

Врз основа на записникот и извештајот од извршениот вонреден инспекциски надзор од страна на Социјалната ...

Струмичанец преку Фејзбук заработил пари, а не платил данок

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д. (25) од Струмица поради постоење ...