Диви возачи беснеат по македонските патишта – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Диви возачи беснеат по македонските патишта

Утрово до нашата редакција пристигна емаил на кој се гледа див возач кој беснее на патниот правец Штип – Велес.

Не само што беснее, возилото е нерегистрирано, нема регистраски таблички, а можеби и возачот е без положена возачка дозвола.

Каде е МВР во сето ова? Што ќе превземе МВР околу сето ова?

Би те интересирало и

Жител на Кичево сексуално вознемирил шестгодишно девојче

Полицијата привела шеесет и седумгодишен жител на Кичево откако е пријавено дека во близина на ...

Прилепчанец се обидел да силува велешанка откако преку интернет се договориле за средба

Дваесет и седумгодишна велешанка се здобила со телесни повреди откако триесет и едногодишен, прилепанец се ...