Диви возачи беснеат по македонските патишта – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Диви возачи беснеат по македонските патишта

Утрово до нашата редакција пристигна емаил на кој се гледа див возач кој беснее на патниот правец Штип – Велес.

Не само што беснее, возилото е нерегистрирано, нема регистраски таблички, а можеби и возачот е без положена возачка дозвола.

Каде е МВР во сето ова? Што ќе превземе МВР околу сето ова?

Би те интересирало и

Физичка пресметка во Бутел: Четворица се повредени

Четири лица се повредени во физичка пресметка што попладнево се случила на улицата „Бетовенова“  во скопската ...

Исчезната е млада скопјанка

Вчеравечер четириесет и деветгодишен скопјанец пријавил во полиција дека е исчезнта неговата ќерка. Станува збор ...