ДИК: Излезноста до 17 часот 43,83 отсто – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ДИК: Излезноста до 17 часот 43,83 отсто

Според 99,21 отсто од обработените податоци, излезноста на денешниот втор круг од локалните избори до 17 часот на ниво на Македонија е 43,83 отсто, соопшти попладнево портпаролот на ДИК Љупка Гугучевска.

Вториот круг од локалните избори се спроведуваат во 35 општини на 1.517 избирачки места.

 

Прочитај повеќе на:

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...