Димче Балевски од „Спас за Валандово“ седнува на советничко столче – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Димче Балевски од „Спас за Валандово“ седнува на советничко столче

Еден од најгласните активисти во граѓанската иницијатива „Спас за Валандово“, Димче Балевски отсега во борбата против изградбата на рудници ќе настапува од позиција на советник. Неговото советничко место е едно од деветнаесетте кои во првиот круг од локалните избори успеа да ги обезбеди партијата ДОМ.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Денеска се прегласува во Чаир

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот ...

Утре ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг ...