Директорот на „Исар“ пред изборите и’ вратил на фирмата аванс од 100 000 денари – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Директорот на „Исар“ пред изборите и’ вратил на фирмата аванс од 100 000 денари

На два дена  пред вториот круг на локалните избори се’ уште актуелниот директор на Ј.П Исар Ангел Бојаџиев си ги расчистил сметките во Претпријатието.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...