Директорот на МНТ со возило повредил девојка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Директорот на МНТ со возило повредил девојка

Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац, со возило вчеравечер во Скопје повредил девојка.

Девојката итно била префрлена во болница каде што биле констатирани полесни повреди и е пратена на домашно лекување.

Полицијата го привела Спасов, а сообраќајната полиција изврши увид на местото на несреќата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...