Директорот на неврохирургија пријавен за примање мито – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Директорот на неврохирургија пријавен за примање мито

Директорот на неврохирургија, Александар Чапароски, по пријава дека побарал мито, во вторник бил повикан на информативен разговор во полиција.

Според неофицијални информации, станува збор за татко на 14 годишно дете кое требало да замине на лекување во странство.

Чапароски, наводно побарал од родителите пари за упат и стручно мислење.

Од МВР го потврдуваат случајот, но не откриваат детали.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Со поголема транспарентност до реформи во јавната администрација – порачуваат европските експерти

Да се направи стратешка рамка која ќе ги постави правилата за реформи на јавната администрација ...

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...