Доказ дека љубовта може да биде вечна – Љубовна галерија на пар кои се во брак цели 61 година – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Доказ дека љубовта може да биде вечна – Љубовна галерија на пар кои се во брак цели 61 година

Како подарок за нивната 61-ва годишнина, нивната внука Лорен Велс им ја подарила оваа незаборавна фотосесија која прерасна во романтична приказна која го обиколи светот.

Ако ја прашате нивната внука, таа со сигурност тврди дека никогаш не ги извадиле венчалните прстени и се вистинско олицетворение на искрената, чиста љубов. Пред точно 61 година Доналд и Дороти го кажале судбоносното “Да”, кое за жал тогаш било овековечено со само една единствена фотографија. Токму затоа, Лорен сонувала да им создаде една ваква колоритна фотосесија полна чувства и емоции.

Текстот е преземан од: ЦрноБело

Би те интересирало и

Бидете подобар партнер во новата година

За една врска да биде успешна, потребно е многу повеќе од љубов, па клучна улога ...

Што открива вашиот датум на венчање?

Нумерологијата тврди дека датумот на свадбата зборува многу за самиот брак и ја одредува неговата ...