Домашна маска за подмладување по рецепт на Софија Лорен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Домашна маска за подмладување по рецепт на Софија Лорен

Рецептот за оваа маска за подмладување доаѓа од безвременската убавица Софија Лорен. Добро е тоа што не е комплицирана за подготовка, а има неверојатен ефект.

За подготовка потребно ви е:

-половина кесичка желатин од  10 грама

– 150 грама кајмак (млеко, кефир или јогурт)

– 1 чајна лажичка глицерин

– 1 чајна лажичка мед

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Истражувањата покажаа: Жените се посилен пол

Истражувачи од Универзитетот во Лондон откриле дека женскиот имун систем може да победи различни инфекции ...

Направи сам: Зелен напиток за постпразнична детоксикација

Периодот по празниците е време кога некои обично повторно почнуваат да ги бројат калориите или ...