Домашна маска за подмладување по рецепт на Софија Лорен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Домашна маска за подмладување по рецепт на Софија Лорен

Рецептот за оваа маска за подмладување доаѓа од безвременската убавица Софија Лорен. Добро е тоа што не е комплицирана за подготовка, а има неверојатен ефект.

За подготовка потребно ви е:

-половина кесичка желатин од  10 грама

– 150 грама кајмак (млеко, кефир или јогурт)

– 1 чајна лажичка глицерин

– 1 чајна лажичка мед

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

10 години помладо за само 10 минути

Малата промена во шминкањето и облекувањето може да направи чуда за вашиот изглед. Единствено што ...

На Клиниката за пулмологија за една минута ќе се вадат тумори на дишното стебло

  Неколкумина специјалисти на Клиниката за пулмологија во Скопје ќе отстрануваат тумори од белите дробови ...