Драма во Австрија: Бандити зеле заложници во банка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Драма во Австрија: Бандити зеле заложници во банка

Непознати бандити влегле во банкарска филијала во австрискиот град Ерпфендорф (покраина Тирол) и притоа ги држат вработените како заложници, соопшти агенција АПА.

Областа околу банката е блокирана и на местото работат полициски специјалци и службите за вонредни состојби, прецизира БГНЕС.

Не е јасно колку клиенти и банкарски службеници има во зградата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...