Евертон со 20 милиони евра го грабнува Несторовски, ќе биде замена за Лукаку – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Евертон со 20 милиони евра го грабнува Несторовски, ќе биде замена за Лукаку

Фото: Архива

Челниците на Евертон се подготвени во своите редови да го донесат Илија Несторовски, кој внимателно беше следен од нивните скаути во изминатиот период – пишува порталот Гол.

Претставници на „карамелите“ беа присутни на последниот меч на Палермо против Јувентус и според првичните анализи – задоволни се од она што го виделе. Од Англија јавуваат дека Несторовски би можел да се пресели во Евертон за 20 милиони евра, а во клубот би пристигнал како потенцијална замена за Ромелу Лукаку, за кого е најавено заминување по крајот на сезоната.

Несторовски, кој има 26 години, досега има девет гола во Серија А. Во Палермо, македонскиот голгетер пристигна за само 500.000 евра од Интер Запрешиќ.

 

Извор: www.gol.mk

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...