Еве како одбојкарите сами си организираа дочек (Видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Еве како одбојкарите сами си организираа дочек (Видео)

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија по втор пат го освои сребрениот медал во Европската лига и уште еднаш го потврди квалитетот на талентираната генерација која четврти пат во низа беше дел од завршниот турнир. Во финалето одбојкарите со 3:1 загубија од Украина, но на земјава и го донесоа второто сребро од ова натпреварување.

За жал нивниот успех ниту овој пат не беше одбележан достојно. Овој пат тие не “заслужија“ ниту телевизиски пренос, па љубителите на овој спорт кај нас мечевите на “спартанците“ ги следеа преку интернет.

Третманот на момчињата кои во минатото минаа низ мнопгу проблеми и премрежја, а патуваа и илјадници километри со (неисправен) автобус е крајно несоодветен.

Затоа тие одлучија по нивното пристигнување вчера вечер во Скопје самите да си организираат дочек:

Превземено од: СпортКлуб

Би те интересирало и

Руските хокеари си ја пееја забранетата химна по освојувањето на златниот медал

Русија со 4-3 ја победи Германија во финалето на хокеј турнирот на Олимписките игри, церемонијата ...

Нашиот Дејан Недев е светски шампион

Македонија може да се пофали со ново злато во карате, благодарение на успехот на Дејан ...