Евроамбасадорот Самуел Жбогар оптимистички гледа на планот на владата насловен како 3, 6, 9 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Евроамбасадорот Самуел Жбогар оптимистички гледа на планот на владата насловен како 3, 6, 9

Евроамбасадорот Самуел Жбогар, верува дека владата ќе ги реализира реформите преку планот 3 ,6 , 9 кои вчера ги најави премиерот Зоран Заев. Евромабасадорот рече дека добро е што реформите, сега веќе се ставени во писмена форма и имаат рок на реализација.

Жбогар денеска беше во посета на Желино и Брвеница, каде со градоначалниците на овие општини Фатмир Изаири и Енвер Пајазити, вршеше увид во инфраструктурните објекти кои се градат и реконструираат со пари од Европската Унија.

Во Желино со помош на Европската Унија се градат пречистителни станици за отпадни води, а во Брвеница се реконструира патот Челопек – Милетино а речиси при крај и обновата на Основното училиште во Гургурница.

Би те интересирало и

АХВ: Интензивно се работи на исполнување на условите за извоз на свежо свинско месо

Македонија интензивно работи на добивање дозвола за извоз на свежо свинско месо во ЕУ. Според ...

Туск и лидерите од регионот во Скопје на состанок на Брдо-Бриони процесот

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, седум претседатели и еден премиер ќе бидат гости на ...