Евровизиски скандал: Протекоа дел од гласовите на руското жири (Видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Евровизиски скандал: Протекоа дел од гласовите на руското жири (Видео)

eurovision-2016-logo

Само неколку часа откако заврши генералната проба за првата полуфинална вечер на Евровизија која се одржува вечерва, членовите на руското жири се најдоа во центарот на сериозен скандал.

Имено, на Јутјуб се појави видео на кое е прикажано како тие ги гледаат настапите на холандскиот и претставникот на Ерменија. Во видеото може јасно да се види дека жирито крши низа правила.

Пред се’ не е дозволено да го снимаат бодувањето, а уште помалку пак,  информациите да ги објават јавно, бидејќи нагласуваат дека на Холандија и’ доделуваат седум поени. Во јавноста веќе се шпекулира дека за руското жири ќе следува строга казна, иако реакцијата на организаторите засега не е позната.

Би те интересирало и

Секојдневни навики кои додаваат килограми

Ако избегнувате брза храна, слатки и редовно вежбате, но никако да симнете неколку проблематични килограми, ...

По 35 години забрана, ќе има кино проекции во Саудиска Арабија

По 35 години забрана на кината, во Саудиска Арабија започнаа проекции на анимирани филмови. Првите постојани кино-сали ...