Евтин начин за белење на заби во домашни услови – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Евтин начин за белење на заби во домашни услови

Доколку сакате да ги избелите забите во домашни услови, одличен е методот со користење на активен јаглен. Станува збор за стар, проверен, евтин и лесно достапен метод.

Позитивните резултати се видливи веќе по првата употреба. Ако чистењето се практикува редовно, може да се постигне одличен ефект.

Треба да се напомене дека за разлика од останатите популарни средства за избелување на забите, активниот јаглен нема негативни последици од типот на воспаленија и истенчување на забната глеѓ.

Како да ги избелите забите со активен јаглен?!

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...