Еден починат и двајца повредени во пожар во село Локвица – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Еден починат и двајца повредени во пожар во село Локвица

Фото: Архива

Татко починал, а двајцата негови синови се повредени, но се надвор од животна опасност во пожарот што синоќа околу 22 часот избувнал во семејна куќа во село Локвица, Македонски Брод.

Пожарот во куќата во сопственост на С.С. (78) избувнал од засега непознати причини. Од последиците од пожарот починал сопственикот С.С., додека неговите синови Л.С. (50) и Т.С. (48) се здобиле со изгореници и биле пренесени во Медицински центар Прилеп и се наоѓаат надвор од животна опасност. Куќата била целосно опожарена, а на местото интервенирала територијалната противпожарна единица од Македонски Брод – соопшти МВР.
Според најавите од полицијата, увид ќе се врши во текот на денов.

Би те интересирало и

Автобус прегази велосипедист вечерва

Сообраќајна несреќа се случила денес во 16.20 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани во близина на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска ...