Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои имаат пробиотички својства. Но, сега е откриена и нова намена на таквите намирници.

Најновите трендови во козметиката ги вклучуваат токму пробиотиците, а најевтиниот меѓу нив е сигурно јогуртот – намирница која можеби и веќе ја имате во Вашиот фрижидер.

Најчестиот проблем со кожата на лицето, како што се акните, егземата, па дури и предвременото стареење, се јавуваат поради некои видови на хронични воспаленија на кожата.

Прочитајте повеќе на: MMС.МК

Би те интересирало и

Намирници кои може да ги конзумирате во вечерните часови без да имате грижа на совет

Многумина не можат да им одолеат на оброците во доцните часови, иако знаат дека во ...

Риз Витерспун ќе продуцира документарец за Мартина Навратилова

Познатата актерка, Риз Витерспун ќе продуцира документарен филм за поранешната тениска ѕвезда, Мартина Навратилова и ...