Еден убиен при престрелка во болница во Њујорк – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Еден убиен при престрелка во болница во Њујорк

Полицијата соопшти дека вечевечер имало престрелка во болница во Њујорк – најмалку едно лице е убиено, а повредени се неколку
Меѓу повредените има и тројца доктори.
Пукањето се случило во болницата Либан во квартот Бронкс.
Медиумите јавуваат дека напаѓачот бил ликвидиран. Тој бил облечен како доктор, а причините за нападот се уште се непознати.
Полицијата не соопштува дали напаѓачот бил сам. Според дел од медиумите, тој бил поранешен вработен во болницата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Скандалот со издувните гасови ја обнови дебатата за мобилноста во иднина

Дали електричниот мотор може наскоро да го замени моторот кој работи на согорување? Какви концепти ...

ЕУ формираше експертски тим за борба против „лажните вести“

Европската унија формираше експертски тим, чија цел ќе биде да помогнат во откривањето на „лажни ...