Еден убиен при престрелка во болница во Њујорк – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Еден убиен при престрелка во болница во Њујорк

Полицијата соопшти дека вечевечер имало престрелка во болница во Њујорк – најмалку едно лице е убиено, а повредени се неколку
Меѓу повредените има и тројца доктори.
Пукањето се случило во болницата Либан во квартот Бронкс.
Медиумите јавуваат дека напаѓачот бил ликвидиран. Тој бил облечен како доктор, а причините за нападот се уште се непознати.
Полицијата не соопштува дали напаѓачот бил сам. Според дел од медиумите, тој бил поранешен вработен во болницата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Мун и Ким разговараа за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Јужнокорејскиот претседател и севернокорејскиот лидер, Мун Џае-ин и Ким Џонг-ун разговараа за денуклеаризација и мир ...

Долги затворски казни за новинари на Џумхуриет

15 новинари и уредници на турскиот весник се осудени на затворски казни, поради наводна терористичка ...