Едно шише вино продадено за 35.000 евра – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Едно шише вино продадено за 35.000 евра

Многу ретко шише со вино од реномираниот австралиски винар Пенфолдс е продадено за 51.750 австралиски долари, односно 35.158 евра. Ова денеска го објави австралиската аукциска куќа која нагласува дека е ова рекордна цена за ваков производ.

Станува збор за Пенфолдс гренџ од 1951 година, прва берба на тоа црно вино од истоимената колекција, од која има уште 20 шишиња.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...