Експлозија во близина на грчкото Министерство за одбрана во Солун – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Експлозија во близина на грчкото Министерство за одбрана во Солун

Импровизирана експлозивна направа експлодира во близина на канцелариите на грчкото Министерство за одбрана во центарот на Солун во раните утрински часови, објави Екатимерини.

Експлозијата предизвика помали штети на фасадата на Министерството.

Пожарникарите пристигнаа на местото на настанот и го изгаснаа огнот што гореше по експлозијата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Со концерт на Рита Ора, Косово ќе ја прослави годишнината од независноста

Косово денеска ја одбележува десетата годишнина од независноста, а граѓаните ќе прослават со повеќе манифестации ...

Коѕијас на крајот на февруари ќе ја достави нацрт спогодбата за името на 20 страници

Соседната земја, терминот Македонија, долги години го разбираше како национална, а не како географска карактеристика, ...