Експлозија во близина на грчкото Министерство за одбрана во Солун – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Експлозија во близина на грчкото Министерство за одбрана во Солун

Импровизирана експлозивна направа експлодира во близина на канцелариите на грчкото Министерство за одбрана во центарот на Солун во раните утрински часови, објави Екатимерини.

Експлозијата предизвика помали штети на фасадата на Министерството.

Пожарникарите пристигнаа на местото на настанот и го изгаснаа огнот што гореше по експлозијата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Бутарис излезе од болница

Како што јави дописничката на МИА од Атина, физичкиот напад врз солунскиот градоначалник го осудија ...

Ѓукановиќ ја презеде функцијата претседател на Црна Гора

Мило Ѓукановиќ денеска во Цетиње положи заклетва и официјално ја презеде функцијата претседател на Црна ...