Експлозија на карневал во Боливија: Две лица ги загубиле животот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Експлозија на карневал во Боливија: Две лица ги загубиле животот

Најмалку две лица загинаале, а 10 други се повредени синоќа при експлозија за време на одржување на карневал во боливискиот град Оруро.

Министерот за внатрешни работи на Боливија, Карлос Ромеро изјавил дека во врска со инцидентот се уапсени три лица, додавајќи дека во тек и истрага за точните причини за експлозијата.

Инцидентот се случил само неколку блокови подалеку од местото на неодамнешната експлозија, исто така за време на карневал, при што загинаа 10 лица, а 40 беа повредени.

Би те интересирало и

Бунт во бразилски затвор, чувари неколку часа држени во заложништво

Во затворот Милтон Диас Мореира во Рио де Жанеиро затвореници организираа бунт и земаа седум ...

Уапсен гувернерот на летонската централна банка

Гувернерот на летонската централна банка, Илмар Римшевич, беше уапсен денеска од страна на антикорупциската агенција, соопштија ...