Есенски рецепти: Њоки од тиква – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Есенски рецепти: Њоки од тиква

Тиквата е исклучително актуелна во есенскиот период, а комбинациите во кои може да ја додадете се многу на број. Во случајов, кулинарскиот предлог вели-њоки од тиква, кои се прават брзо и лесно, а вкусот е навистина интересен.

Потребни состојки

500 грама печена тиква

1 јајце

150 грама брашно

50 грама рендан пармезан

Малку мускатно оревче

Малку цимет

Сол и бибер

Повеќе за начинот на подготовка прочитајте на: MMС.МК

 

 

Би те интересирало и

Брачна двојка од Франција на суд поради името на нивното бебе

Имињата на децата честопати предизвикуваат сериозни расправии кога родителите, сакајќи да бидат оригинални, ќе отидат ...

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина ...