Жена починала во Шуто Оризар откако била истепана од сопругот

Четириесет и тригодишната Џ.И. од Скопје починала вчера во амбулантата во Шуто Оризари откако ден претходно била физички нападната од нејзиниот сопруг.

МВР соопшти дека во амбуланатата била повикана екипа од итна медицинска помош, за да контстатира смрт. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.

Преземено од: Либертас

Додади коментар

Би те интересирало и

Скопјанец загина во Крушево во несреќен случај

Седумдесет и осумгодишниот скопјанец Н.К. го загуби животот во несреќен случај. Според МВР, вчера околу ...

Парично казнет скопјанецот кој го уби кучето Идриз

Скопјанецот Симо Христовски Липски, кој во Дебар Маало го уби бездомното куче Идриз, судот го ...

Close