Жените кои го гледале „Педесет нијанси потемно“ се посклони кон неверство

Меѓу жените кои го гледале филмот „Педесет нијанси потемно“, постои поголема веројатноста дека ќе ги изневерат своите партнери – покажува едно неодамнешно истражување.

– Со првото продолжение на еротската трилогија се зголеми интересот за груб секс и употреба на секс играчки меѓу женската популација. Со второто продолжение кај жените се зголеми интересот за дружење со друг маж – се наведува во резултатите од истражувањето, при што се додава дека „токму тоа инспирирало илјадници жени да извршат неверство“.

Според истражувањето, во првите денови на прикажување на филмот кој во кината стигна на 14 февруари, забележан е пораст на женски членови на онлајн страниците за запознавање оженети мажи и тоа за 33 отсто.

Но, тоа не е се’. Голем број испитаници откриле дека секс сцените во филмот ги навеле на размислување „колку нивниот сексуален живот е здодевен, па дури и очаен“.

Токму тоа било една од главните причини зошто се одлучиле на неверство, стои во истражувањето.

Додади коментар

Би те интересирало и

Направете здрав, домашен путер за само неколку минути

Oдамна е јасно дека путерот е далеку поздрава варијанта од маргаринот. Ако на тоа се ...

Дали би донирале за нечиј меден месец?

Можеби во последно време меѓу свадбените подароци почести се оние кои се добиваат во форма ...

Close