Последни вести

Напиток кој е 10.000 пати појак од хемотерапија

limon-s-pishhevoj-sodoj-moshhnaya-lechebnaya-kombinaciya

 Комбинацијата од лимон и сода бикарбона доажано е дека се појаки во убивање на ракот од хемотерапијата, и тоа 10.000 пати. Една едноставна рецепта помага исклучително многу во борбата против ракот. Шемата има следбеници во целиот свет, а нивната здравствена состојба е доказ за нејзината ефикасност. Важно е исто да се ...

Повеќе »

Кои генијалци се раѓаат во овие 5 хороскопски знаци

horoskop (1)

Анализата на научникот Марк Хамилтон од Универзитетот на Конектикат доаѓа до заклучок дека 5 хороскопски знаци се со највисоки шанси за слава. Анкетите покажуваат дека една третина од луѓето во светот им веруваат на астролозите и редовно се заинтересирани од предвидувањата на хороскопот. За некои, тврдењата на астрологијата се целосна ...

Повеќе »

Ретроспектива на 2015 со Боки 13 без влакна на јазикот! (Видео)

boki 13

Во интервју за естрадниот тв магазин Бејстејџ, Боки 13 распали по цела естрада. Типично во негов стил без влакна на јазикот критикува дел од јавните личности, но се чини, најмногу распали по Игор Џамбазов.

Повеќе »

Сушата во Бразил ќе предизвика проблеми во снабдувањето со кафе

Потрошувачката на кафе секојдневно се зголемува, а експертите предупредуваат на можни проблеми во снабдувањето заради сушата во Бразил – објави Меѓународната организација за кафе (ICO). Според статистиката, од 2011 година побарувачката за кафе просечно расте по 2,4 отсто годишно, при што титулата на водечки потрошувач на кафе во светот ја ...

Повеќе »

Подгответе сами: Домашен лек против настинка

лек

Настинките во овој период од годината воопшто не би требало да не изенадат, а за истите покрај разните фармацевтски лекови, постојат и домашни. Како со намирници кои ги имате дома да приготвите еден од најделотворните прочитајте во продолжение: Состојки: Ѓумбир Сок од лимон Мед Постапка Се препорачува употреба на термос ...

Повеќе »

Крис Браун повторно осомничен за насилство врз жена (фото)

napadnata manekenka

Бразиската манекенка, Лизијане Гутиерез заработила модринка на десното око, а во полиција  пријавила дека ја нападнал дваесет и шестгодишниот рапер, Крис Браун. Според манекенката, таа била нападната од раперот за време на негова приватна забава во Лас Вегас. Крис збеснал во моментот кога таа сакала да го фотографира, по што ...

Повеќе »

„Пелистерка” ќе ги донира парите од продажбата на календарот на Здружението „БОРКА”

pelisterka 2

„Пелистерка” ќе ги донира парите од продажбата на календарот на Здружението за борба против рак „БОРКА”. Календарот на компанијата „Пелистерка” за 2016 година, на чии страници се најдоа ракометарките на македонскиот шампион „Вардар”, од денеска и официјално е пуштен во продажба. Сите пари собрани од продажбата на календарот „Пелистерка” ќе ...

Повеќе »

Секогаш има надеж: Имала четири абортуси, извадени јајцеводи, но родила две преслатки ќеркички

Natalie

Натали Вајтфокс е мајка на три деца. Откако го родила синот, имала четири спонтани абортуси  и отстранување на јајцеводите, па лекарите и’ рекле  дека веќе нема да може да раѓа деца. Сепак, таа пред две години на свет ги донела близначките Хејди и Хале. Дваесетгодишната Натали, после првата бременост имала ...

Повеќе »

Канаѓанец освои 43 милиони долари на лотарија

lottery

Канаѓанец освоил 60 милиони канадски долари (43,3 милиони долари) на лотарија во Канада. Добитниот тикет од популарната игра „Лото-Макс“ бил продаден во градот Мисисага, Онтарио. Добитните бројки биле 5, 8, 9, 12, 22, 39 и 45. Уште осум „среќни“ тикети пак, донеле добивки од по еден милион канадски долари (722.000 ...

Повеќе »

Помилуван познатиот актер Роберт Дауни Џуниор

pomiluvan akter

Американкиот актер Роберт Дауни-Џуниор е помилуван, откако пред речиси 20 години беше осуден за поседување дрога. Гувернерот на Калифорнија, Џери Браун соопшти дека помилувал 91 осуденик, кои чекале да ја издржат затворската казна, а дека меѓу нив е и холивудската ѕвезда Дауни Џуниор, најмногу познат по филмовите „Железен човек“. Сепак, ...

Повеќе »

Мажите најмногу запросуваат за време на божиќните празници

HowHeAsked-Winter-Proposals-in-Chicago-Hearts-on-Fire-700x465

Најмногу предлози за брак се прават за време на Божиќ, а не на Денот на вљубените Свети Валентин. Празничното расположение оди „рака под рака со романтиката“, па многу мажи решаваат „големото прашање“ да го постават за време на новогодишните или божиќните празници. Денот на вљубените доаѓа на четвртото место – ...

Повеќе »

Видео: Крава секој ден го запира истиот автобус – причината е неверојатна!

maxresdefault

Една крава во Индија секој ден проаѓа на едно исто место и тоа пред истиот автобус. Пред четири години овој автобус го убил нејзиното теле. Кравата не доаѓа на местото за да тагува, туку за да го сопре автобусот. Секој пат кога автобусот ќе наиде таа застанува пред него, го ...

Повеќе »

Орландо Блум депортиран од Индија поради неважечка виза

OrlandoBloom

Триесет и осумгодишниот актер, Орландо Блум во саботата допатувал во Индија, но по неколку часа морал да ја напушти оваа земја, поради соодветна  виза. Популарниот актер слетал на аеродром во Њу Делхи во 1.30 часот наутро, по што се утврдило  дека нема соодветна виза за престој во оваа земја. Блум ...

Повеќе »

Кејтлин Џенер се враќа во „своја“ кожа

caitlyn-jenner

Кејтлин Џенер повторно ќе се оперира за промена на полот. Кејтлин Џенер е незадоволна како жена, се чувствува најосамено досега, мисли дека е грда и несакана – пишува таблоидот „Стар“. Според извори блиски на семејството Кардашијан, Кејтлин наводно психички се подготвува за нова операција за промена на полот што ќе ...

Повеќе »

Ова е најубавата жена на светот за 2015 година (Фото)

missWorldSpain-2_3531119b

Шпанката Миреја Лалагуна Ројо се закити со титулата „Најубава жена на светот“ за 2015 година. Таа победи на натпреварот „Мис на светот“ кој синоќа се одржа во Кина. За прва придружничка е прогласена Софија Никитчук, а Марија Харфанти од Индонезија го освои третото место на изборот на кој учествуваа 114 ...

Повеќе »
Close