Последни вести

Дали сте идеален маж за неа?

Секој маж кој е во брак од време на време треба да се запраша дали за себе смета дека е добар маж. Одговорот најлесно ќе се добие ако се проучи однесувањето на поубавата половина. Ако таа постојано нешто критикува, значи дека правите грешка во чекори. Со други зборови, имате жолт ...

Повеќе »

Мудра приказна: Сакам да дознаам како изгледаат Пеколот и Рајот?

Еден ден човекот имал можност да поразговара со Бог, па го прашал: „Господе ќе ми биде големо задоволство да дознаам како изгледаат Пеколот и Рајот?‘‘ Бог го однел човекот до две врати. Отворил една од двете врати и му дозволил да погледне внатре. На средина од собата, стоела голема тркалезна маса. На средина ...

Повеќе »

Позитивни луѓе околу вас!

Во животот на секој од нас постојат некои личности што се многу позитивни, не инспирираат; по дружењето со нив се чувствуваме полни со енергија. Постојат и негативни, вечно незадоволни, кои не исцрпуваат и практично ни ја „крадат“ животната енергија. Кога работите така ќе се постават, се наметнува логичен заклучок со ...

Повеќе »

Ешли Греам: Не се срамам од облините и целулитот

Plus size моделот Ешли Греам сподели фотографија на социјалните мрежи на која го покажа целулитот на нозете и наиде на осуда од јавноста. Нејзините пораки сепак се инспирација за многу жени чиј изглед не се совпаѓа со стереотипите за убавина и витост. Таа не обрнува внимание на злобните коментари и ...

Повеќе »

Знаци дека сте во врска со маж кој никогаш нема да созрее

Секоја врска бара труд, работа и одговорност спрема партнерот. Но, кога тоа не е обострано време е да се запрашате со каква личност сте всушност во врска. Во продолжение, Ви претставуваме седум знаци кои укажуваат на тоа дека сте во врска со незрела и детинеста личност. Не ги спроведува своите ...

Повеќе »

Како изневеруваат хороскопските знаци – Дел 1

Овните пробуваат да се воздржат од прељуба, Бикови почнуваат да изневеруваат дури кога потполно ќе созреат, pетко која Вага останува верна на својот партнер, Јарците се амбасадори на верноста и често знаат да ги осудат оние кои изневеруваат. Каков е вашиот знак? Овен Овните пробуваат да се воздржат од прељуба колку што можат, ...

Повеќе »

Лагите ја чуваат врската

„Секако дека не си дебела“. „Баш сега сакав да ти се јавам“. „Не се ѕверев во онаа девојка“. „Верувај ми, никогаш нема да те излажам“. „Тој фустан навистина убаво ти стои“. „Воопшто не размислувам за други жени“. Ова се само некои фрази кои мажите ги изговараат со цел да избегнат ...

Повеќе »

 Улични илузии

Сè почести се уметниците кои го покажуваат својот талент, ако не на друго место, барем на улиците. Ова се дел од најинтересните 3D улични илузии. Интересна уметност која заслужува пофалба и награди.

Повеќе »

Колите и жените

Мажите најчесто се многу приврзани за своите коли. Верувале или не и колите може да ве научи на работи потребни за одржување на врската и девојката. Што е заедничко за колите и жените? – Никогаш не го земајте од пријателот. Добро го знаете минатото на автомобилот на пријателот, километражата и ...

Повеќе »

Стравот е најсилната емоција

Од сите емоции најсилен е стравот. Најчести видови страв се страв од осаменост, болест, смрт, губење на љубовта, губење на работата, страв за иднината. Стравот ја блокира и материјалната и духовната страна на животот, ја уништува иницијативата, ентузијазмот, ја нарушува самодовербата, го раздразнува организмот и не држи напнати. Покрај стравот, ...

Повеќе »

Дами, дали е тој вистинскиот за вас?

Нормално, ако сакате да освоите некој, морате да се потрудите, но постојат и некои знаци кои сигнализираат дека вашиот труд паѓа на неплодно тло и дека можеби е време да се откажете. – Секогаш вие сте иницијатори на контактот. Дали секогаш вие први го барате на телефон, му праќате пораки, ...

Повеќе »

6 правила за личен успех

Од сите човечки вештини една посебно се истакнува – способност за согледување на „пошироката слика“, т.е способност за перцепирање на важните работи. „Пошироката слика“ се однесува на основните цели, односно на големите соништа и мечтаења кои луѓето ги негуваат во секоја фаза од својот живот. Но, како да го задржите ...

Повеќе »

Вино од 94.000 долари

Шестлитровo шише вино Шато Петрус од 1982 година било продаденo за рекордни $94.000 долари. Тоа било продадено на аукција за скапи вина во Хонг Конг. Шишето, што е еквивалентно на осум стандардни шишиња вино, е купено од неидентификуван купувач од Кина по неколку минутно наддавање. Сите 1.010 производи понудени на ...

Повеќе »

Аранжманите распродадени: Македонките за 8. март ќе се частат во Рим, Венеција, Барселона, Прага, Азурен брег и Швајцарија

Традицијата за празнување на 8. март, Меѓународниот празник на жените се менува од година во година.  Се повеќе Македонки одлучуваат на овој празник секоја година да се „почастат“ со некое патување надвор од земјата да посетат некоја европска дестинација. Оваа година 8. март се слави во среда. Но, иако е на средина ...

Повеќе »

Како да останете позитивни додека барате нова работа

Не е тајна дека барањето работа е едно деморализирачко искуство. Кога се обидувате да ги продадете своите вештини и акумулираното искуство на пазарот, кој е високо конкурентен, одбивањето е неизбежно. Работодавачите треба да избираат меѓу многу кандидати кои бараат работа на конкурентниот пазар. Токму поради оваа причина, многу е важно ...

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']
Close