Живот – Page 23 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Сушата во Бразил ќе предизвика проблеми во снабдувањето со кафе

Потрошувачката на кафе секојдневно се зголемува, а експертите предупредуваат на можни проблеми во снабдувањето заради сушата во Бразил – објави Меѓународната организација за кафе (ICO). Според статистиката, од 2011 година побарувачката за кафе просечно расте по 2,4 отсто годишно, при што титулата на водечки потрошувач на кафе во светот ја ...

Повеќе »

Подгответе сами: Домашен лек против настинка

Настинките во овој период од годината воопшто не би требало да не изенадат, а за истите покрај разните фармацевтски лекови, постојат и домашни. Како со намирници кои ги имате дома да приготвите еден од најделотворните прочитајте во продолжение: Состојки: Ѓумбир Сок од лимон Мед Постапка Се препорачува употреба на термос ...

Повеќе »

Крис Браун повторно осомничен за насилство врз жена (фото)

Бразиската манекенка, Лизијане Гутиерез заработила модринка на десното око, а во полиција  пријавила дека ја нападнал дваесет и шестгодишниот рапер, Крис Браун. Според манекенката, таа била нападната од раперот за време на негова приватна забава во Лас Вегас. Крис збеснал во моментот кога таа сакала да го фотографира, по што ...

Повеќе »